1. Díl

29. června 2012 v 20:00 | A girl in the sky with diamonds |  Blackbird
Konec školního roku je tady!! FINALLY!! A já mám pro vás dárek:)
Slíbila jsem vám jednodílovku, jenomže jsem se trošku rozepsala, takže je toho dvoudílovka:) s extra douhými díly:)
Druhý díl přibyde hned zítra, než někam odjedu.
Jmenuje se Blackbird, podle písničky od Beatles, kterou jsem poslouchala, když mě napadl ten příběh. A taky jsem se trošku inspirovala textem:)
C.Č.

"Slečno,"oslovil ji doktor. Otřela si oči mokré od slz a pohlédla mu do obličeje.

"Ano?"

"Je nám to moc líto, ale nedalo se nic dělat. Zranění byla příliš rozsáhlá." Billie měla pocit, že jí pukne srdce. Jediné světlo, co měla na světě, právě zhaslo a nebyla už žádná naděje, že by někdy znovu zasvitlo.

"Nikdo z nich?"zeptala se ho zlomeným hlasem, i když předem znala odpověď. Doktor zavrtěl hlavou.

Vyšvihla se na nohy z trvdé lavičky a i přes doktorovy protesty utíkala dlouhou bílou chodbou pryč. Přes slzy neviděla, kam běží, ale bylo jí to jedno. Chtěla jenom pryč z toho místa, kde přišla o rodinu. Na ulici nočního města se za ní lidé otáčeli a volali na ni, ale ona to neslyšela. Necítila, jak moc jí bolí odřené nohy nebo rána na hlavě, cítila jen obrovskou bolest a prázdnotu v srdci a slané slzy ve svých očích a na tvářích.

Zamrkala a ve svitu pouliční lampy spatřila starý, skoro sbořený dům s vymlácenými okny a bez dveří. Bezmyšlenkovitě vběhla dovnitř a shroutila se tam na zem do klubíčka. Otřásaly jí vzlyky a nesmírná bolest jí drásala srdce. I když měla oči zavřené, pořád před sebou viděla své rodiče a bratra.

Když otevřela oči, pohled jí padl na ostré skleněné střepy. Klekla si a vzala jeden s nich do ruky. Hlavou jí probleskla vzpomínka na dnešek. Nehoda. Pokroucený kov. Křik. Smrt. Ne, neměla už důvod žít. Střepem si přejela nejdřív po jednom zápěstí, pak po druhém. Po rukou na zem stékala rudá krev. Svět se jí před očima začal rozostřovat až nakonec splynul v jednu šmouhu a nakonec i ta potemněla.

-----

"To ale byla dneska kalba, viď, zlato?" Ashley objímala svého přítele kolem krku a společně klopýtali tmavými ulicemi města. Byli oba tak opilí, že byl celkem div, že se dželi na nohou.

"Jo!" Joe se rozmáchl rukou, ale zakopl a spadl na zem. Ashley ho se smíchem posbírala ze země. On jí začal vášnivě líbat na krk. "Jsi krásná. Chci tě." Ashley mu začala polibky oplácet. "Pojď!"

Byli právě vedle opuštěného polorozbořeného domu, tak ho zatáhla dovnitř. Zasypávala ho polibky a on jí zase nedočkavě sundával svetřík.

Najednou Joe o něco zavadil nohou a spadl na záda. Zvedl hlavu, aby se podíval, co to bylo a zastavilo se mu sdce. Vedle něj na zemi ležela v kaluži krve dívka, bledá jako smrt. Ashley začala ječet.

Joea to probralo tak, že byl už naprosto střízlivý. Po čtyřech dolezl k té dívce a uviděl, že má podřezaná zápěstí.

"Sakra!"zaklel, sundal si mikinu a obvázal jí rukávy zápěstí.

"Joe, nech toho."uslyšel za sebou.

"Co si to říkala?"otočil se obličejem k Ashley, zatímco hledal po kapsách mobil.

"Radši odtud zmizíme."řekla ledově studeným a klidným hlasem.

Joe nahmátl mobil. "Zbláznila si se?"vyjel na ní. "Musíme zavolat pomoc! Ta holka tu bez nás jinak umře!"

Výraz Ashley zůstával pořád chladný. "No a? Podřezala si žíly."pokynula rukou ve kaluži krve, ve které klečel Joe a vyťukával číslo záchranky. "Chtěla to tak."

Joe přiložil mobil k uchu a než se ozvala operátorka, stihl ještě říct svojí přítelkyni: "Jsi bezcitná mrcha. Nenechám jí tu umřít."

Mezitím, co sděloval do telefonu, co se děje, slyšel, jak Ashley odešla a později se klepání jejích podpatků úplně vytratilo.

Záchranka přijela do pěti minut. Záchranáři rychle naložili dívku do sanitky a Joe jel s nimi do nemocnice. Joe celou dobu neodlepil pohled od té dívky. Záchranáři mu řekli, že ještě dýchá, ale ztrácí velké množství krve, ale pořád má naději, že přežije. Přál si, aby žila. Aby u ní mohl sedět a pozdravit jí, až se probere. Ani nevěděl proč.

O další tři minuty později přijeli do nemocnice, kde jí dali transfúzi. Teď už bylo jisté, že přežije. Joe se cítil, jako by mu ze srdce spadl třítunový šutr a on se po dlouhé době mohl zase volně nadechnout.

Rozhodl se zůstat u ní, než se probere. Nevěděl pořádně, proč to dělá, ale měl pocit, že se o ní musí postarat. Seděl vedle její postele a pozoroval, jestli neotevře oči. Byla krásná. Havraní vlasy jí splnývaly do půlky zad a teď, když se jí vlila červená barva do tváří, byly lépe vidět její plné rty. Joe strávil pozorováním jejího obličeje dost dlouhou dobu, aby ho znal nazpamět, ale pořád nevěděl, jakou barvu mají její oči. Hnědou? Černou? Zelenou? Mohl jenom hádat.

"Joe?" Vyrušil ho hlas ode dveří. Zvedl hlavu a uviděl, že to je Ashley. Pocítil v sobě odpor.

"Co?"vyštěkl na ní.

"Nemůžeš tady sedět věčně. Pojď už domů."

Joe stiskl čelisti k sobě. "Ne. Zůstanu tady. A až přijdu domů, chci, abys tam ty nebyla."

Ashley se zatvářila dotčeně, ale nevypadalo to, že by to nějak zasáhlo její city. "To nemůžeš. Jsem tvoje holka."řekla a přešla ode dveří k Joeovi.

"Byla jsi moje holka. Do dneška."zavrčel na ni a před očima pořád měl, jak se zachovala dnes v noci.

Kdyby Joe někdy v životě viděl naštvaného hrocha, určitě by k tomu teď přirovnal výraz Ashley. "Nemůžeš se se mnou rozejít!"zaječela na něj. "Jsme ideální pár, já a ty."

"Pro média možná. Nikdy ti na mně nezáleželo víc než na tvých botách."procedil Joe skrz zuby. "Je konec, Ashley, pochop to."

Ashleyina zraněná pýcha byla vidět na první pohled. "To je tou holkou, co?"vyštěkla a zhnuseně pohlédla k nemocniční posteli. "Zblbla tě!"

"Takhle nemluv." Joe k ní přistoupil blíž a výhružně se jí díval do očí.

"Je to jenom hnusná houmlesačka, co se chtěla zabít!A je jenom škoda, že se jí to nepovedlo!"ječela dál Ashley. Joe si domyslel, že Ashley už cítí, že je mezi nimi nevyhnutelný konec, tak si na někom chce vylít zlost. Ale nemohl snést, že si zlepšuje zraněné sebevědomí právě na téhle dívce, co si před chvílí málem vzala život. "Jsi cvok, Joe Jonasi, stejně jako ona."

V Joeovi se vzedmula vlna vzteku a jen s vypětím všech sil se přinutil, aby jí nedal facku.

"Vypadni!" Ashley se otočila na podpatku a došla až ke dveřím, kde se zastavila.

"Brzy poznáš, jakou jsi právě udělal chybu, Jonasi."řekla a Joeovi nikdy nepřipadala víc odporná. "Ale bohužel už to nebudeš moct napravit." Pak odešla.

Joe si naštvaný sedl zpátky vedle lůžka té dívky a položil si hlavu do dlaní. Byl přesvědčen, že rozchod s Ashley byla správná věc, ale nečekal, že se bude chovat až takhle hystericky.

Překvapilo ho, jak moc ho Ashley rozzlobila tím, že nazvala tu dívku šílenou houmlesačkou. Joe věděl, že to tak není, ale jak si mohl být tak jistý? Nikdy s ní nemluvil, nikdy jí neviděl, vždyť ji ani neznal.

Vedle sebe uslyšel tichý výdech a pohlédl na dívku, která už měla otevřené oči. Azurově modré. Jako moře.
"To je nebe?"zamumlala a zmateně mrkala.

"Ssssht. Doktor hned přijde." Joe vstal ze židle a rychle vyběhl na chodbu, kde zavolal sestru. Pak se znovu vrátil k té dívce.

"Ne, ne. Nesedej si,"chytil ji za ramena a jemně položil zpátky na polštář. "ztratila jsi hodněkrve a jsi slabá."

Dívka na něj plaše pohlédla a Joe spatřil v jejích očích slzy. "Kdo jsi?"

"Joe. Jak se jmenuješ?"

"Billie."

Tak Billie. Pomyslel si, že jiné jméno se k ní snad ani nehodí.

"Co se mi to stalo?"zeptala se zmateně.

"Nevím." Joe položil svou dlaň na její paži. "Našel jsem tě v jednom opuštěném domě ve městě...víš..."hledal správná slova, ale žádná ho nenapadala.

"Co?"naléhala na něj.

Joe polkl. "Ublížila sis. Podřezala sis zápěstí."

Billie šokovaně vykulila oči a pak pohlédla na svá obvázaná zápěstí a rozplakala se. Joe si sednul vedle ní na postel a objal ji kolem ramen. "To bude dobrý, sssht, všechno bude dobrý." Billie se k němu přitiskla a on ji hladil po vlasech, zatímco mu její slzy smáčely tričko.

Pak přišel doktor, prohlédl ji a rozhodl, že je vše v pořádku a že za týden může jít domů.

"Nemám domov."vzlykla Billie a Joe jí stiskl ruku. "Nemám kam jít."

"Budeš u mě." Joe nechápal, co to s ním je. Nic o té holce nevěděl, jen její jméno a chtěl, aby u něj bydlela?

"Jste si jistý, pane?"podivil se doktor. Joe přikývl. "Dobře." Doktor si zamyšleně ještě něco poznamenal a odešel.

"Billie?"oslovil ji, ale ona nereagovala. Pořád mu vzlykala na rameni. Joe si rozmyslel svojí otázku a nakonec jí neřekl. Věděl, že si Billie prožila něco strašného a nechtěl se jí na to ptát, než jí bude líp.

________KONEC 1. ČÁSTI__________

video, kdyby jste si chtěli poslechnout:

a zde je text s překladem:

Blackbird singing in the dead of night
take these broken wings and learn to fly
all your life
you were only waiting for this moment to arise.

Blackbird singing in the dead of night
take these sunken eyes and learn to see
all your life
you were only waiting for this moment to be free.

Blackbird fly, blackbird fly
into the light of the dark black night.
-----
Kose, co zpíváš za nejhlubší noci
rozepni ta zlomená křídla a nauč se létat
celý svůj život
jsi jen čekal na tuhle chvíli, abys mohl vzlétnout.

Kose, co zpíváš za nejhlubší noci
otevři ty zapadlé oči a nauč se vidět
celý svůj život
jsi jen čekal na tuhle chvíli, kdy budeš svobodný.

Kose, leť, kose, leť
do světla temné černé noci

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama