10. Díl

15. června 2012 v 20:00 | A girl in the sky with diamonds |  Nikdy si ho nevezmu!
trošku jsem se rozjela, takže pardon, že je to takové dlouhé:)
každopádně ENJOY IT! drama se blíží ke konci:)
A girl in the sky with diamonds


10. Díl

Stáli jsme s Joem před celou naší rodinou v obýváku, zatímco všichni seděli. Jenom Suzan s Frankiem jako vždycky chyběli, protože byli jako vždycky spolu. Nick seděl celou dobu v rohu místnosti, co nejdál ode mě a díval se do země. Trhalo mi to srdce, vidět, jak se kvůli mě trápí, ale nenapadlo mě, co bych mohla dělat.

"Tak copak byste nám chtěli říct, holčičko?"pobídla mě máma, když viděla, že se k mluvení moc nemám. Joe stačil odpovědět dřív, než jsem stačila otevřít pusu.

"Takže, tady Annie a já jsme vám chtěli říct dvě věci, jenom aby v tom byl pořádek."mluvil a přitom mě objímal okolo pasu. Ani jsem to nevnímala, nebylo mi to nepříjemné.

"A jaké věci?"pobídl ho Paul s úsměvem na tváři.

"Snad nečekáte miminko?!"zhrozila se moje máti.

"Proboha, ještě že jste to řekli včas, to se musí pak upravovat svatební šaty!" Dennise začala šmátrat rukou v kabelce a hledala svůj diář.

"Miminko nečekáme!"prohlásila jsem a celá místnost zase ztichla.

"Jenom vám chcem oznámit, abyste se příště zase nelekli, že na zítra jsme objednaný do salonu a budeme mít piersingy."Joe se zaculil. Říkala jsem si, že kdyby ten kluk neuměl zpívat, tak se zfleku může živit jako herec.

Máma zbělala jako stěna a Dennise se začala dusit, protože se právě napila vody.

"T-to si deláte srandu!"vykašlala ze sebe po chvíli. Zavrtěli jsme halvou.

"V žádným případě nebudete mít nic napíchanýho v kůži!" Moje mamka se už vzpamatovala a řvala jak na lesy. "Stačí, že ste potetovaný a Annie má na hlavě dredy! A oba ste zmalovaný jak omalovánky!" V duchu jsem se zaradovala nad tím, že nás oba napadlo se takhle nalíčit.

"Uklidni se, Mirando."začal Paul uklidňovat mojí mámu. Pak se obrátil na nás dva. "A co jste nám chtěli říct dál?"

"Že jakmile budeme svoji, máme v plánu jet na svatební cestu do Afriky pomáhat nemocným dětem a učit je číst a psát."mluvila jsem a sledovala, jak obličeje našich rodičů mění barvu z normální na bílou a z bílé na rudou. "A až se vrátíme, tak se chceme až do konce života uchýlit do kláštera v Tibetu a rozjímat nad smyslem života."

V obýváku bylo chvíli hrobové ticho. Pak se všichni rozkřikli: "COŽE?!"

"Uvědomili jsme si, že až příliš lpíme na materiálních hodnotách, což je špatně." Nechápala jsem, jak si tohle Joe z fleku vymyslel. "A tak chceme odjet od toho pryč. Teď už chápu, že stát se bohatým zpěvákem a slavným byla obrovská chyba." Koutkem oka jsem zahlédla, jak Dani praštila Kevina do žeber, aby se přestal smát.

"Tak tohle je moc!"vyjela na nás moje máma a Denisse nás z gauče smažila pohledem. "Nikdo z vás, prokrista, nikam nepojede! Žádná Afrika, žádný Tibet! Žádní černoušci, žádný klášter!"

Tak tenhle výstup mojí mámy překonal snad i slavný proslov o marálních hodnotách, když jsem se vrátila domů z koncertu Paula McCartneyho, kam jsem měla zakázáno jít.

"Je toho tak akorát dost!"přidala se Denisse. "Od té doby, co jsme vás zasnoubili, se chováte jako úplní cvoci! Máte na sebe špatný vliv!"

Zadžela jsem dech a bezděky stiskla Joeovu ruku. Teď měl přijít ten okamžik, kdy se ukáže, jestli naše úsilí bylo marné, či ne. Modlila jsem se ke komukoli, kdo sedí tam nahoře, aby to vyšlo.

"Správně!"přikyvoval Paul. Můj táta jenom seděl v křesle a zaujatě pozoroval dění okolo sebe.

"Rozhodli jsme se, že se nevezmete."oznámila Denisse. Srdce mi poskočilo radostí. "Lepší ten slib nesplnit, než abyste takhle bláznili až do smrti."

Hodně jsem se snažila tvářit šokovaně a snad se mi to i dařilo. Joe se přiškrceným hlasem zeptal: "Proč, mami?" Proboha, kdybych v tom nejela s ním, tak bych mu to i věřila!

"Copak vy nevidíte, jak jste se oba změnili?" Máma rozmáchla rukama v dramatickém gestu. "Annie má dredy, tetování a teď chce i piersingy! Chcete odjet do Tibetu, vodíte si domů pochybný existence,... takhle to dál nejde."

Rozhlédla jsem se po pokoji, abych viděla reakce ostatních. Všichni rodiče jenom přikyvovali, až na mého tátu, co se tvářil, jako by se ho to vůbec netýkalo. Kevin s Dani to napjatě pozorovali a Nickův výraz zůstal nezměněný. Pořád jen smutně koukal do země.

"Nechcete nám k tomu nic říct?"pobídl nás Paul.

"Co máme říct?"zeptala jsem se. "Když mi naši rodiče našli Joea za muže, věděla jsem, že to je ten pravý. Chtějí pro mě vždycky to nejlepší."podívala jsem se na rodiče s hraným smutkem. "Vždycky, takže určitě i teď. Nebudu jim odporovat."

Pan Jonas si vyslechl mojí krátkou řeč a zřejmě spokojen s tím, co slyší, se obrátil na Joea. "Josephe?"

Joe sklopil oči k zemi. "Máte pravdu. Asi to tak bude nejlepší."

"Co se to tady děje?"uslyšela jsem hlas svojí sestry Suzan. Ohlédla jsem se a ona stála ruku v ruce s Frankiem ve dveřích a zřejmě naprosto netušili, co se tu právě stalo.

"Svatba našich sourozenců se ruší."oznámil jim Kevin.

"Vy dva se už nemáte rádi?"zeptal se Frankie udiveně.

"Ale to víš, že mají broučku."odpověděla mu paní Jonasová. "Ale někdy je lepší nebýt spolu. Až budeš starší, tak to pochopíš."

"Mám nápad!" Suzan se rozzářily oči jak lampióny. "Aby taťka dodržel svoje slovo a vy dva jste se nemuseli brát, i když naprosto nechápu proč, vezmem se mi dva!"vypískla a objala Frankieho.

"Frankie?" Paul na něj šokovaně vyvalil oči.

"Já souhlasím."uculil se Frankie na svého otce a vlepil mojí sestře pusu na tvář, až to mlasklo.

"Annie,"oslovila mě máma. "bež si sbalit věci. Odjíždíme zpátky domů."

Přikývla jsem a vyběhla po schodech nahoru do pokoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Łilly Łilly | Web | 16. června 2012 v 12:15 | Reagovat

hehe .. zase jsem první :-D
woow .. konečně tu svatbu zrušili :D
zajímalo by mě jestli se ta Annie zamiluje do Nicka nebo do Joea .. já tak trochu doufám, že do Nicka .. tak když ji trhalo srdce, že se ani jednou na ní nepodíval :-)
no to se dozvím, že napíšeš další díl .. takže honem, další díííííííííííííííl .. jsem zvědavá jak to bude pokračovat :D

2 Andy Andy | Web | 17. června 2012 v 19:21 | Reagovat

Jéj, tak to dopadlo. Ale je mi líto Nick :-( Honem pokračování, moc se těším! :D

3 Nika Nika | Web | 19. června 2012 v 23:22 | Reagovat

A nakonec zjistí, že do sebe jsou zamilovaní, že jooo ? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama